Grup Şirketleri

Yönma Metal

Sanayicilikte İlk Deneyimimiz Olarak Kuruldu

Grup şirketlerimiz içinde ilk üretim deneyimimiz olan Yönma Metal'in 32 yıllık bir geçmişi vardır. Şirket bünyesinde yıllık 1.400 ton aluminyum levha ve disk üretimi yapılmaktadır. Yanmaz-yapışmaz ve aluminyum mutfak eşyaları sektörünün temel hammaddesi olan levhalar, 0,8 ile 12 mm arasında dairesel veya köşeli olarak üretilmektedir.


Balsuyu Tarım

Geleceğe Yatırım İçin Kuruldu

Tarım kültürü bu topraklara olan bağlılığın yansıması bizim için. Bereketli Maraş Ovasının topraklarında tekstil işletmelerimizin temel hammaddesi olan pamuk, buğday, mısır ziraati ile modern meyvecilik yapıyoruz. Üretimin her aşamasında iyi tarım uygulamaları ile intansif ve modern yöntemleri buluşturuyoruz.


Balsuyu Çırçır

Tekstildeki Kalitemizi Artırmak İçin Kuruldu.

Çırçır işletmemiz 16.000 m2'si kapalı, toplam 70.000 m2'de ülkemizin pamuklarını işleyerek, tekstil işletmelerimizdeki kalitemizi daha da üst seviyelere taşımak için kurulmuştur. Günlük 100 ton kütlü pamuk işleyen tesis, “tarladan kumaşa” olan kalite bütünlüğümüzde önemli bir amaca hizmet etmektedir.


Balsuyu Mensucat

İplikte Liderlik İçin Kuruldu.

Grup şirketlerimiz içinde iplik üretiminde uzmanlaşan ve farklı iplik seçenekleri ile adeta bir iplik marketi andıran Balsuyu Mensucat'ta dört farklı iplik işletmesi bulunmaktadır. 1. Ring işletmesinde % 100 pamuk, 2. Ring işletmesinde melanj ve sentetik karışımlar ve 1. Open-end işletmesinde % 100 pamuk ve viskon, 2. Open-end işletmesinde melanj ve sentetik karışımlar çalışılmaktadır. Hammadde seçimi, teknolojik üstünlüğü ve bilgi odaklı insan kaynakları ile şirketimiz iplik üretiminde adeta bir marka haline gelmiştir.

* Bu işletmemizde oto prodüktör sistemi ile 10 megawattlık enerji üreterek hem kendi ihtiyacımızı karşılıyor hem de çevreye olan sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.


ÇMS Tekstil

Tekstilde Entegrasyon İçin Kuruldu.

Tekstildeki lokomotif şirketimiz olan ÇMS’de iplik, örgü ve örgü boya üretimi yapmaktayız. Balsuyu Mensucat open-end işletmesinde sentetik ve melanj karışımlar çalışırken, ÇMS’deki open-end işletmemizde pamuk ve viskon çalışmaktayız. Örgü işletmemizde tüp ve açık en olarak üretilen kumaşlarımız örgü boyahanemizde kasar, boya sonrası isteğe bağlı olarak şardon ve karbon fırça gibi bitim işlemleri yapılarak müşterilerimize sevk edilebilmektedir.


ÇMS Pazarlama

Dünya’da Balsuyu Markası İçin Kuruldu.

ürünlerimizin dünya genelinde tanıtımı ve pazarlama iletişimden sorumlu olan ÇMS Pazarlama ile küresel bir vizyon içinde üç kıtaya ihracat yapmaktayız. Düzenli olarak ihtisas fuarlarına katılarak markamızı hedef kitle ile buluşturuyor ve marka konumlandırmamızı sürekli olarak geliştiriyoruz.


Acemoğlu Sosyal Tesisleri

Hizmet Sektöründeki Bayrağımız Olarak Kuruldu.

Farklı sektörlere yatırım yaparak hem istihdam oluşturmayı hem de kurum kültürümüzü zenginleştirmeyi amaçlıyoruz. Bulunduğumuz her sektörde kalite çıtasını en yükseğe taşımayı hedefleyen kurum kültürümüz, Acemoğlu ile sosyal yaşam alanları kurmakta ve hizmet sektöründe yatırımlar yapmaktadır.


ADB Enerji, Alperen Enerji

Enerji Şirketlerimiz Geleceğimizi Aydınlatmak İçin Kuruldu.

Stratejik öneme sahip enerji sektörü sadece grubumuzun değil ülkemizin de geleceğini aydınlatacak bir öneme sahip. Özellikle çevre dostu yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak hem ülkemize katma değer sağlamayı amaçlıyor hem de gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre mirası bırakmayı amaçlıyoruz.